Kalan Süre
17 Gün
Yarışan Fikir Sayısı
56
Toplam Beğeni Sayısı
424

Kasım Ayı Fikirleri
1 Kasım - 30 Kasım

 • UĞUR ARSLAN
  ÖZEL SEKRETERİM REMİNDME,Sevdiklerimin ve iş arkadaşlarımın özel günlerini (evlilik yıldönümü,doğum günü,toplantı) yada rutin aylık ev yada işyeri ihtiyaçlarımı bana hatırlatan ,hatırlatmaklada kalmayıp alışveriş platformlarından seçenek sunan yada otomatik gönderi yapan uygulama
 • İlayda Naz İlhan
  KİTAP OTOMATI-Dinlenme alanlarında, bekleme salonları otobüs tramvay ve metrobüs durakları vb. alanlarda konumlanacak şekilde kitap otomatı tasarlamak istiyorum.Okuyucu sayısının çok düşük bir seviyede olduğu ülkemizde bu bilinci artırmak ve okuyucu sayısını çoğaltmak istiyorum.
 • Kerem Kölemen
  Dünyamızı ve çevremizi ağır bir şekilde etkileyen plastik ve naylon kullanımını bitireceğiz. Fikrimiz plastik ürünlerin yerini metal ve şık ürünlere bıraktırmaktır. Saniyede 47 kilo plastik vb. okyanuslara atılmaktadır. Bu fikir faaliyete geçtiğinde her yıl bu oran düşecektir.
 • BEKTEK (Basınçtan Enerji Kazanım Teknolojisi)

  Şehirde bulunan insan,otomobil, tren gibi unsurların hareket halindeyken bulunduğu zemine ağırlığı dolayısıyla uyguladığı basıncın yeşil enerji olarak geri kazanılmasını sağlıyoruz.

 • Umut Yasin TARMAN
  Sokak hayvanlarına kimi durumlarda yardım edemiyoruz (Nakit veya vakit uyuşmazlığı). Bir mobil uygulama ile sokakta yardıma muhtaç ve aç hayvanların lokasyonunu paylaşacağız ve uygulamayı kullanan diğer kullanıcılar oraya giderek dostlarımıza yardım edecek.
 • Nesrin Davutoğlu
  Dondurmanın korunmasını sağlamayan ambalajların yerine, dondurmanın yüksek basınç ve sıcaklık ile birlikte korunmasına yardımcı olacak bir ambalaj tasarımı düşünüyorum. Bu fikrin beraberinde birden çok şeye artı kazandıracağı kesindir.
 • İkra Nur Yılmaz
  Konuşma engellilerin hayatlarını kolaylaştırmak,duygularını,isteklerini ihtiyaçlarını işaret dili bilmeyen insanlar dahilinde bize daha kolay aktarabileceği bir teknolojik alet tasarlamak istiyorum.
 • Mehmet Çakar
  Benim fikrim şu stres ve sinirli bir durum anında insanlar tarafından salgılanan ve etrafa yayılan kortizol hormonunu algılayacak ve önceden belirlenecek kokuları ortama salıp gerginlik anını en aza indirecek ELEKTRONİK BİR CİHAZ üretmek ve insanların hizmetine sunmak istiyorum.
 • AtaUni Racing Milli Proje Ekibi Desteği

  Erzurum Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi bünyesinde yürüttüğümüz Dünya 3. olan projemize destek olun.

 • Mehmet Ali Ustaoğlu
  OYUNLAŞTIRILMIŞ EĞİTSEL UYGULAMA: Eğitmenlerin çeşitli araçlarla farklı konularda oyunlaştırılmış eğitimler hazırlayabileceği bir uygulama. Aynı zamanda öğrenciler de oyun tadında bu eğitimlere katılabilecekler ve öğrenmek istediği konuyu eğlenerek öğrenebilecekler.
 • Ahmet Gülseroğlu
  TATLI ISIRIKLAR;Dünyada yaklaşık 4 milyar insan çürük gibi tedavi edilemeyen oral hastalıklardan muzdarip.İcadımın amacı çürük oluşumunun önüne geçen,dişleri temizleyen ve diş minesini güçlendiren ksilitol ile zenginleştirilmiş bir sakız.
 • vildan Balveren Sarıtaş
  Dijital göstergeli akıllı su sebili. Sebile her aile kayıt oluşturuyor. Günde kaç litre su tükettiğini kaydederek aile bireyleri evde iken günlük ne kadar su tükettiğini hesaplıyor. Bu sebilin hedef kitlesi böbrek hastaları ancak herkes sağlıklı yaşam açısından kullanabilir.
 • Selda Dönmez
  Toprakların asit yağmurları ve yanlış tarım teknikleri ile verimsizleştiği bu zamanlarda binaları sebze meyve üretim fabrikasına dönüştürmek. bınaların içine gerekli ekipmanları kurarak hidroponik sistemde sebze ve meyve üretimi sağlamak. Birim alandan daha fazla ürün elde etmek
 • STAT ile Zero-G Uçuşunu Deneyimle!

  Sadece 3 günlük bir Uzay Seyahati için 20 milyon doların üzerinde bütçe harcamanız gerekiyor. O kadar bütçem olsa ... diyorsanız, Zero-G ile bu deneyimini 9 km yükseklikte, LI-76 MDK uçağı ile fiziken deneyimleyebilirsiniz!

 • Mehmet Üsame Hancıoğlu
  Günü 24 saate ve anlamsız küçük parçalara ayırarak (1440 dk.) akışını bozan rakamsal saat yerine; güneşin konumu ve gökyüzünün rengi ile doğal zaman algısı oluşturan, vakti bütünlüğü içinde değerlendirmeye imkan sağlayan grafik tabanlı saat, verimlilik, zaman yönetimi uygulaması
 • Elife Cihan
  MASALBÜS: İlçe ilçe hayalleri olan çocukları masal dünyasının kapıları aralamak ve onlara edebiyatın en güzel anonim örneği olan masal dinletisi sunmak ve masal yarışmaları düzenlemek "Masalbüs masalbüs, İçinde kimler var bir bilsen ne güzel düş..."
 • Mehmet Emin Kaçar
  Güneşten aldığı enerjiyi ve araçların farlarından aldığı enerjiyi depolayan ve depoladığı bu enerjiyi havanın kararmaya başlamasıyla yansıtan yol çizgi boyasını yaptım. Geliştirmek istiyorum.
 • Selim Arabacı
  Yayalar için araba sesi duyduğunda sesi kısan kulaklık yazılımı.Bu yazılım yürürken eğer yaklaşan araba sesi duyunca sesi kısıp dikkatli olmaya yardımcı oluyor.
 • YePay

  Ye, öde, sosyalleş.

 • Fatma Tutkun
  Radyatör Petek örtüsü yapmak istiyorum. En düşük seviyede yanan petekteki ısıyı etrafa daha fazla yayan ısı haline getirecek bir örtü. Bu sayede enerji maliyetlerini düşürecek ve katma değer sağlayacak hem de temizlik açısından da hanımları yormayacak çeşitli desenlerde bir örtü
 • Erhan Demirci
  Mekanik Doğalgaz, Elektrik ve Su sayaçlarını uzaktan okuyabilme (Faturalandırma) Radyo frekansları sayesin de Dağıtım şirketleri Sayaç okuma işini şirketlerinden çıkmadan EKSİKSİZ ve SORUNSUZ yapabilecek. İlk Defa Türk yapımı bir teknoloji olacak.
 • Halil Gülseroğlu
  PROTEİN OTOMATI İnsanların günlük protein ihtiyaçlarını küçük paketlerde sağlayabileceği,sporcularında bundan faydalanabileceği protein otomatı
 • Sadık Özdemir
  BCIO,Yiyeceklerin besin içeriğini tanımlayan mobil uygulama,dışarıda yemek yerken yediklerimizde ne olduğu hakkında fikrimiz olmayabiliyor bu cihaz, yiyeceğin kalorisini ve kimyasal içeriğini ölçecek böylece kişi herhangi yiyeceği veya içeceği tarayarak içinde ne olduğunu bilecek
 • Genç Sporculara Destek

  AVRUPADA OYNAMAK İSTİYORUZ VE TÜRKİYE CS:GO SUNU BİRDAHA ORALARDA GÖRMEK İSTİYORUZ

 • Mertkan Eritmen
  BİLENE DANIŞ: Günümüzde insanlar kafalarına takılan bir çok sorunu doğrulukları kesin olmayan internet sitelerinden araştırmakta. Geliştireceğim internet sitesi ile hem bilir kişi hem üye olabileceğimiz platform yaratıp insanların bilir kişilere danışabilceği bir girişim.