• 30.000 FONLAMA İÇİN
 • 3
  3
  0
 • Destek zamanına kadar proje hakkındaki gelişmeleri takip edebilirsin
 • Prototip Aşamasında
 • TAKİP ET

Projemizin konusu, artırılmış gerçeklik teknolojisini fabrika ortamına entegre ederek insana bağlı hata oranını en aza indirmekle birlikte süreç hızlandırıp, aynı zamanda eğitim süresini kısaltıp etkisini artıran maliyet etkin bir çözüm sunmaktır.

Hayatımıza oyun ve film kategorisi kapsamında giren artırılmış gerçeklik teknolojisi, günümüzde hayatımızın her alanında kullanılabilmektedir. Fikrimiz artırılmış gerçeklik teknolojisini fabrika ortamında kullanmaktır. Eğitim, tasarım, montaj, bakım-onarım, kalite ve daha birçok alanda kullanıldığında fabrikaya her açıdan verim sağlayabilecek bu teknolojiyi eğitim ve montaj departmanlarında deneyimledik. 2 adet basit Arduino devresi tasarlayarak bir grup kişiden bu devreleri manuel olarak ve artırılmış gerçeklik kullanarak kurmalarını istedik. İşi yapmadan önce artırılmış gerçeklik ile alınan eğitimin daha etkili olduğunu, buna bağlı olarak işi yapma süresinin kısaldığı ve hata oranının ciddi anlamda azalmış olduğunu gözlemledik. Verilerimiz aşağıdaki gibidir;

  ‘Çabuk Öğren Hata Yapma’ mottosu yerine insanın üzerine düşen stresi azaltarak daha az iş gücüyle daha verimli iş düşüncesini baz almaktayız. Fabrika ortamında çalışan işçi mesai saatleri içerisinde maksimum iş stresi ve minimum ergonomi altında, robotlaşarak mesaisini gerçekleştiriyor. Robotlaşan ve insana ihtiyaç azalan yeni dünya düzeninde, robotların insanlara yardımcı olarak kaldığı, insan merkezli bir iyileştirmeyle birlikte hem insan değerini korumuş hem de robotlardan verimli bir şekilde yararlanmış olmayı amaçlıyoruz.

Sağlanan fon artırılmış gerçeklik gözlüğü ve unity programı için kullanılacaktır.

Bize destek olun! 

Fotoğraf Galerisi

Video GaleriTAKIM


Şeyma Nur Ünsal
Zeynep İzel Yağız


YORUM YAP

GÖNDER
 • 30.000 FONLAMA İÇİN
 • 3
  3
  0
 • Destek zamanına kadar proje hakkındaki gelişmeleri takip edebilirsin
 • Prototip Aşamasında
 • TAKİP ET
 Diğer Projeleri İnceleyebilirsin

34
gün kaldı
MAKROBAT Destek Ol

MAKROBAT

Dünya bu projeden"Türklerin yaptığı olağanüstü yetenekli traktör" diye bahsediyor.

DESTEK 0 HEDEF 180.000
18
gün kaldı
Teknolojik projelerim Destek Ol

Teknolojik projelerim

Çocukları bilimle tanıştırmak amacıyla bir eğitici robot yapacağım.

DESTEK 300 HEDEF 700
18
gün kaldı
Hastane Temizlik Takip ve İletişim Sistemi Destek Ol

Hastane Temizlik Takip ve İletişim Sistemi

Temizlik Takip Programı ile hasta ve çalışan memnuniyetini yükseltmek ve sürekli olarak temiz hastane ortamı sağlamak amaçlanmıştır.

DESTEK 0 HEDEF 20.000

Başlamaya hazır mısın?

Birkaç küçük adımla fikrini hayata geçirebilirsin