Kültür Miraslarımız İpek İğne Oyası Dünya'ya Açılıyor

Kadınlara iş istihdamı sağlamak isteyen sosyal girişim DesignerHouse , üretici kadınlarımızın bu uygulama üzerinden kendi ürettikleri ipek iğne oyalarını rahatlıkla pazara sunmalarını sağlayacaktır. Aracı ortadan kalkacak ve kadınlarımız ürettiği ürünü kendi belirledikleri fiyata göre satışa sunacaklar.


Nallıhan Tarihi İpek Yolu üzerinde bulunduğu için İpek İğne Oyası üretimi çok eskilerden gelen bir kültürel mirastır fakat pazarda ürünü doğru sunamadıkları için ve ürünleri üretici kadınlarımızdan çok düşük fiyata aldıkları için ürünler hedef pazara ulaşamamıştır. Ürünlerin Çoğrafi İşareti mevcuttur. Bizi rakiplerimizden ayıran en büyük özellik İpeği kendimiz işleyerek yapmamız ve hiç bir kimyasal boya kullanmadan ürünü renklendirmemizdir. Böylelikle ürünü uzun seneler kullanılmaya ve elde tıkanabilir olmasına garanti vermemizdir. En güzel yanı ise paketlerimizi geri dönüştürebilir malzeme kullanacağımız için doğaya zararı en aza indirmemizdir. Ayrıca TUSİAD Bu Gençlikte İş Var Programından 2019'da mezun olan bir sosyal girişimdir.


Kadınlara İş İstihdamı Sağlacak olan Sosyal Girişim DesignerHouse'a Destek Olmak İster misiniz ?

Fotoğraf Galerisi

Video Galeri

  • Bu projeye ilk destek veren siz olun.


TAKIM


Yüksel Demirel

YORUM YAP

GÖNDER

Projenin Ödülleri

 Diğer Projeleri İnceleyebilirsin

69
gün kaldı
Yenilenebilir enerji ile çalışan 6 tekerli arazi aracı Destek Ol

Yenilenebilir enerji ile çalışan 6 tekerli arazi aracı

Genellikle tek kişinin kullandığı fosil yakıtlarla çalışacak araçlara marifetli bir alternatif

DESTEK 500 HEDEF 25.000
27
gün kaldı
Detbig.com - Sosyal Gençlik Platformu Destek Ol

Detbig.com - Sosyal Gençlik Platformu

Detbig, gençlerin sosyal içerik ürettiği, üniversite adaylarının bölüm tercihlerinde yol gösterici olduğu bir sosyal gençlik platformudur.

DESTEK 0 HEDEF 50.000

DEĞİŞİYORUZ..!

Yeni nesil platformumuz ile Girişimciler için geliyoruz....