Kültür Miraslarımız İpek İğne Oyası Dünya'ya Açılıyor

Kadınlara iş istihdamı sağlamak isteyen sosyal girişim DesignerHouse , üretici kadınlarımızın bu uygulama üzerinden kendi ürettikleri ipek iğne oyalarını rahatlıkla pazara sunmalarını sağlayacaktır. Aracı ortadan kalkacak ve kadınlarımız ürettiği ürünü kendi belirledikleri fiyata göre satışa sunacaklar.


Nallıhan Tarihi İpek Yolu üzerinde bulunduğu için İpek İğne Oyası üretimi çok eskilerden gelen bir kültürel mirastır fakat pazarda ürünü doğru sunamadıkları için ve ürünleri üretici kadınlarımızdan çok düşük fiyata aldıkları için ürünler hedef pazara ulaşamamıştır. Ürünlerin Çoğrafi İşareti mevcuttur. Bizi rakiplerimizden ayıran en büyük özellik İpeği kendimiz işleyerek yapmamız ve hiç bir kimyasal boya kullanmadan ürünü renklendirmemizdir. Böylelikle ürünü uzun seneler kullanılmaya ve elde tıkanabilir olmasına garanti vermemizdir. En güzel yanı ise paketlerimizi geri dönüştürebilir malzeme kullanacağımız için doğaya zararı en aza indirmemizdir. Ayrıca TUSİAD Bu Gençlikte İş Var Programından 2019'da mezun olan bir sosyal girişimdir.


Kadınlara İş İstihdamı Sağlacak olan Sosyal Girişim DesignerHouse'a Destek Olmak İster misiniz ?

Fotoğraf Galerisi

Video Galeri

  • Bu projeye ilk destek veren siz olun.


TAKIM


Yüksel Demirel

YORUM YAP

GÖNDER

Projenin Ödülleri

 Diğer Projeleri İnceleyebilirsin

18
gün kaldı
STAT ile Zero-G Uçuşunu Deneyimle! Destek Ol

STAT ile Zero-G Uçuşunu Deneyimle!

Sadece 3 günlük bir Uzay Seyahati için 20 milyon doların üzerinde bütçe harcamanız gerekiyor. O kadar bütçem olsa ... diyorsanız, Zero-G ile bu deneyimini 9 km yükseklikte, LI-76 MDK uçağı ile fiziken deneyimleyebilirsiniz!

DESTEK 4.488 HEDEF 138.000
19
gün kaldı
Sesli Teknolojiler (Yapay Zeka) Destek Ol

Sesli Teknolojiler (Yapay Zeka)

Günümüzde hızla yayılan gelecek için en önemli alanlardan biri yapay zekayı konu alan proje ve niceleri.

DESTEK 0 HEDEF 5.000
37
gün kaldı
YePay Destek Ol

YePay

Ye, öde, sosyalleş.

DESTEK 3.000 HEDEF 50.000

Başlamaya hazır mısın?

Birkaç küçük adımla fikrini hayata geçirebilirsin