• 50.000 FONLAMA İÇİN
 • 1
  0
  0
 • Destek zamanına kadar proje hakkındaki gelişmeleri takip edebilirsin
 • Prototip Aşamasında
 • TAKİP ET

Sağlık sorunları yaşam kalitesini olumsuz etkileyen iyileşme sürecinde bireyde zaman ve iş kaybına neden olan durumlardır.

Bu süreci yaşamadan ya da hastaneye gelmeden iyileşme, bazı sağlık sorunları için elbette mümkün değildir. Ancak özellikle acile başvuruların büyük bölümünün anksiyete kaynaklı olması, tedaviden memnun olmayan hastanın yeni tedavi arayışı hastanelerde kalabalıklaşmaya neden olan durumlardan birkaçıdır. Bu alanda yapılan çalışmalar, görsel eğitim materyalleri, kamu spotu videoları ile hasta eğitimlerini ve bireysel araştırmalar sonucunda edindikleri bilgileri ile sınırlı olduğunu göstermektedir.

Geliştirilecek ürünle, bireylerin hastaneye başvurmadan kendi sorunlarını çözebilmesine ve hastaneye başvurduğunda geçmiş sorun deneyimlerine zaman detayıyla ulaşabilmesine imkan tanınacaktır.

Böylelikle bir sağlık sorununun aktif birey katılımı ile görsel-işitsel ve yazılı destek aracılığıyla çözülmesine fırsat sunulacaktır. Beklenen sağlık düzeyinin artmasına imkan tanınacak bu ürünün yaşam kalitesine ve toplum refahına olumlu katkı sağlaması beklenmektedir.

Hastane entegrasyonu ile sunulacak destek sisteminde de bireyin hastaneye başvurusu sırasında yaşadığı sorunun zaman detayıyla incelenmesine ve kanser belirtilerinin erkenden tespit edilmesine fırsat tanınacaktır. Böylelikle erken tanı daha aktif şekilde sağlanacak ve hastalık sürecince harcanan bütçeden tasarruf edilecektir.

Geliştirilecek ürün semptomları kümeleyerek hizmet sunmakta, yazılım ve donanım olarak güncel teknolojileri kullanmaktadır. Müşterilerin hem sorun hem de çözüm ihtiyacını tek platformda buluşturan ürün, pazardaki ürünlerden farklı hizmet sunmaktadır.

Hastanenin hasta kayıtlarının tutulduğu sisteme api ile bağlanılacak ve kayıtların hastane veri tabanından çıkması önlenecektir. Kurulacak api sistemi uçtan uca ssl şifreleme ile korunacak, token ile api kimlik doğrulama yapılarak veri güvenliği sağlanacaktır.

Ayrıca Big data için Google cloud server kullanılacak ve yazılacak mobil uygulama api aracılığıyla serverlarla haberleşmesi sağlanacaktır.

Mobil uygulama ve serverlar arasında güvenlik için ssl şifreleme kullanılacak, token, kullanıcı adı ve şifre ile giriş sağlanacaktır. Uygulama Android, İos sisteminlerine uygun formatta oluşturulacak web sitesi üzerinden hasta erişimi sağlanacaktır. Uygulama crosplatfom teknolojisi "Flutter, React Native", "Kotlin ve Swift" kullanılarak yazılacaktır.

Teknolojinin sağlıkla ilişkilendirildiği çalışma sayısının artan bir ivme kazandığı bu günlerde bireylerin semptom yönetimine ilişkin oluşturulacak yeni ürünün sonuçları ülkemize hem maddi hem de literatür açısından önemli bir kazanım sağlaması planlanmaktadır.

DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.

Fotoğraf Galerisi

Video Galeri


TAKIM


Aydanur Aydın
Hüseyin Gökbay
Selçuk Akmaz
Gizem Güvel


YORUM YAP

GÖNDER
 • 50.000 FONLAMA İÇİN
 • 1
  0
  0
 • Destek zamanına kadar proje hakkındaki gelişmeleri takip edebilirsin
 • Prototip Aşamasında
 • TAKİP ET
 Diğer Projeleri İnceleyebilirsin

36
gün kaldı
Geleceğin Güvende Olan Çocukları Destek Ol

Geleceğin Güvende Olan Çocukları

Çocuklar için güvenli bir video izleme platformu.

DESTEK 0 HEDEF 21.000
27
gün kaldı
Besteloji Destek Ol

Besteloji

Besteci ve söz yazarları şarkılarını daha çabuk halka sunabilecek

DESTEK 2.000 HEDEF 30.000
32
gün kaldı
Objektif Yazar Destek Ol

Objektif Yazar

Ahir zamanda kara kutularda kaybolmuş milyon gençlere alternatif kapı oluşturmak ve umudunu kaybetmiş herkese umut götürmek istiyoruz.

DESTEK 0 HEDEF 4.000

Başlamaya hazır mısın?

Birkaç küçük adımla fikrini hayata geçirebilirsin