DESTEK OL
 • 0 Toplandı

  HEDEF:50.000
 • 0 DESTEKÇİ
 • 68 GÜN KALDI
 • Hedefe ulaşmak için sen de destek olabilirsin.
 • Prototip Aşamasında
 • DESTEK OL
 • TAKİP ET

Sağlık sorunları yaşam kalitesini olumsuz etkileyen iyileşme sürecinde bireyde zaman ve iş kaybına neden olan durumlardır.

Bu süreci yaşamadan ya da hastaneye gelmeden iyileşme, bazı sağlık sorunları için elbette mümkün değildir. Ancak özellikle acile başvuruların büyük bölümünün anksiyete kaynaklı olması, tedaviden memnun olmayan hastanın yeni tedavi arayışı hastanelerde kalabalıklaşmaya neden olan durumlardan birkaçıdır. Bu alanda yapılan çalışmalar, görsel eğitim materyalleri, kamu spotu videoları ile hasta eğitimlerini ve bireysel araştırmalar sonucunda edindikleri bilgileri ile sınırlı olduğunu göstermektedir.

Geliştirilecek ürünle, bireylerin hastaneye başvurmadan kendi sorunlarını çözebilmesine ve hastaneye başvurduğunda geçmiş sorun deneyimlerine zaman detayıyla ulaşabilmesine imkan tanınacaktır.

Böylelikle bir sağlık sorununun aktif birey katılımı ile görsel-işitsel ve yazılı destek aracılığıyla çözülmesine fırsat sunulacaktır. Beklenen sağlık düzeyinin artmasına imkan tanınacak bu ürünün yaşam kalitesine ve toplum refahına olumlu katkı sağlaması beklenmektedir.

Hastane entegrasyonu ile sunulacak destek sisteminde de bireyin hastaneye başvurusu sırasında yaşadığı sorunun zaman detayıyla incelenmesine ve kanser belirtilerinin erkenden tespit edilmesine fırsat tanınacaktır. Böylelikle erken tanı daha aktif şekilde sağlanacak ve hastalık sürecince harcanan bütçeden tasarruf edilecektir.

Geliştirilecek ürün semptomları kümeleyerek hizmet sunmakta, yazılım ve donanım olarak güncel teknolojileri kullanmaktadır. Müşterilerin hem sorun hem de çözüm ihtiyacını tek platformda buluşturan ürün, pazardaki ürünlerden farklı hizmet sunmaktadır.

Hastanenin hasta kayıtlarının tutulduğu sisteme api ile bağlanılacak ve kayıtların hastane veri tabanından çıkması önlenecektir. Kurulacak api sistemi uçtan uca ssl şifreleme ile korunacak, token ile api kimlik doğrulama yapılarak veri güvenliği sağlanacaktır.

Ayrıca Big data için Google cloud server kullanılacak ve yazılacak mobil uygulama api aracılığıyla serverlarla haberleşmesi sağlanacaktır.

Mobil uygulama ve serverlar arasında güvenlik için ssl şifreleme kullanılacak, token, kullanıcı adı ve şifre ile giriş sağlanacaktır. Uygulama Android, İos sisteminlerine uygun formatta oluşturulacak web sitesi üzerinden hasta erişimi sağlanacaktır. Uygulama crosplatfom teknolojisi "Flutter, React Native", "Kotlin ve Swift" kullanılarak yazılacaktır.

Teknolojinin sağlıkla ilişkilendirildiği çalışma sayısının artan bir ivme kazandığı bu günlerde bireylerin semptom yönetimine ilişkin oluşturulacak yeni ürünün sonuçları ülkemize hem maddi hem de literatür açısından önemli bir kazanım sağlaması planlanmaktadır.

DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.

Fotoğraf Galerisi

Video Galeri

 • Bu projeye ilk destek veren siz olun.


TAKIM


Aydanur Aydın
Hüseyin Gökbay-16259
Selçuk Akmaz-16225
Gizem Güvel-16209

YORUM YAP

GÖNDER
 • 0 Toplandı
  HEDEF:50.000
 • 0 DESTEKÇİ
 • 68 GÜN KALDI
 • Hedefe ulaşmak için sen de destek olabilirsin.
 • Prototip Aşamasında
 • DESTEK OL
 • TAKİP ET

Projenin Ödülleri

 Diğer Projeleri İnceleyebilirsin

80
gün kaldı
Kanser Tedavisi Destek Ol

Kanser Tedavisi

55 yaşında tükürük bezi kanseri babamın tedavisi için desteğe ihtiyacımız var

DESTEK 400 HEDEF 100.000
20
gün kaldı
Mini Köy Kütüphanesi Destek Ol

Mini Köy Kütüphanesi

Doğduğum köyde konteyner dan mini kütüphane kurma hayalim var.Toplam maliyeti 5.000 TL

DESTEK 0 HEDEF 12.000
39
gün kaldı
Görmesem de Dokunurum Destek Ol

Görmesem de Dokunurum

Görme engelli bireylerin hayatını kolaylaştırmaya yönelik bir proje.

DESTEK 0 HEDEF 20.000

Başlamaya hazır mısın?

Birkaç küçük adımla fikrini hayata geçirebilirsin