Fiziken başka bir Ülkede bulunmadan , çevrenizi o ülkenin dilini konuşan insanlarla çevrelediğiniz ve pratik yapmanıza imkan sağlayan bir platform.
 • 10.000 FONLAMA İÇİN
 • 7
  0
  3
 • Destek zamanına kadar proje hakkındaki gelişmeleri takip edebilirsin
 • Geliştirme Aşamasında
 • TAKİP ET

Edulango Dijital Dil Eğitimi  

Ben Hakan Çukurova Üniversitesi ingilizce öğretmenliği öğrencisiyim. Yaklaşık 8 yıldır dil eğitimi ile uğraşıyorum . Ekibimiz 3 kişiden oluşuyor. Yazılımcımız Ali Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi ve 3 yıl Dijitürk'te video streaming üzerine yazılım programcılığı yapmış ve Türkiye'de ilk defa 4k canlı yayın yapmış birisidir. Aynı zamanda İTÜ Arı teknokentte de borsa yazılımı üzerine çalışmalar yapmış.  Tasarımcımız Leyla daha önce website tasarımı yapmış ve çizim alanında gelişmiş birisidir.

EduLango öğrencilerin yabancı dil öğrenebildiği ve öğrendikleri dil becerilerini yabancı hocalarla pratik yapabilmesini sağlayan bir platform. İngilizce dışında İspanyolca , almanca,Çince ,Japonca gibi 12 dilde hem eğitimler hem de eğitmenler sitede mevcut olacak. Bunun yanı sıra Latince , Farsça gibi daha niş, eğitiminin ve yabancı hocasının zor bulunduğu diller de de eğitim veren bir platform olacak. Öğrenciler öğrenmek istedikleri dilin önce eğitimini alabilecek yada eğer dili biliyorsa hem yabancı hoca ile pratik yapabilecek hem de öğrenmek istekileri dil ile ilgili dinleme , okuma,kelime gibi eğitimlerle dil becerilerini kuvvetlendirmiş olacak.


Türkiye'de herkesin bildiği gibi Yabancı dil öğrenme ve kullanmada sıkıntılar yaşanıyor. Türkiye'de Yılda 250 bin öğrenci İngilizce kurslarına yaklaşık 300 milyon TL ödüyor buna rağmen İngilizce yeterliliğinde 88 ülke arasında 73. sırada , TOEFL verilerinde ise 77 puanla Avrupa’da sondan ikinci sırada yer alıyor ve Avrupa Ülkeleri arasında Türkiye nüfusunun %82 ‘si  A1 seviyesinde İngilizce bilmiyor . Bu sorunları da ha yakından test etmek için bir beta sürümü yayınladık ve yaklaşık 2000 kişilik bir anket yaptık ve böylece öğrencilerin  Pratik eksikliği , Grammer bilgisi ve Zaman sıkıntısı yaşadıklarını teyit ettik. Biz edulango ekibi olarak öğrencilerin Öğrendikleri Dil becerilerini yabancı hocalar ile pratik yapmasını sağlamak, Dil bilgisi-Dinleme-Yazma Kelime-Okuma Çalışmaları ile Eksik Oldukları Konuların Öğrenilmesini Sağlamak , Yabancı Hocaların yazacağı değerlendirme sonucunda sıkıntı yaşadıkları alanları takip edebilmelerini sağlamak ve en önemlisi Öğrencilerin kendi boş vakitlerine göre bir zaman çizelgelerine göre ders alabilecekleri bir platform fikri düşündük.

Hedef kitlemiz Dil Bilen Pratiğe İhtiyaç Duyan Öğrenciler , Sıfırdan İleri Düzeye Yabancı Dil Eğitimi almak isteyen öğrenciler​ , TOEFL-IELTS-CRI-YDS-KPDS Gibi Akademik Sınavlara Hazırlananlar , İngilizce Dışında İspanyolca Almanca Gibi Dillerde de Eğitim Almak İsteyen Öğrenciler , Mesleki Dil Eğitimi Almak İsteyen Öğrenciler , Latince , Farsça gibi daha Niş Dillerde de Eğitim Almak İsteyen Öğrenciler , İş Görüşmesi Öncesi Özelleştirilmiş Eğitim Almak İsteyen ,Ticaret Dilleri Olan Çince , Arapça gibi Dillerde Eğitim Almak isteyen ÖğrencilerNeden Fona İhtiyacımız Var ?

Toplanan fonu kısa vadeli hedeflerimiz için kullanacağız. Uzun vadeli hedeflerimiz için sitenin kendi geliri ve eğitimlerden kazandığımız gelirleri kullanacağız. Başlangıç için bu fona ihtiyacımız var.

1. Site İçerisinde Canlı Yayın bağlantı yazılımı
2. Reklam ve sosyal medya hesapları için kullanılacak tasarım, video gibi maliyetler.
3. Güvenlik ve sunucu maliyetleri

10.000 TL'lik Hedefimize Ulaşmak için;

DESTEKLERİNİZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜRLER

DESTEK VEREN HERKES ÖZEL İNGİLİZCE EĞİTİM PAKETİNDEN ÜCRETSİZ YARARLANABİLİR

Fotoğraf Galerisi

Video GaleriTAKIM


Hakan Dikbakan


YORUM(3)

Mücahit Dağ
Mücahit Dağ 10 Eylül 2019

Gerçekten güzel fikir tebrikler n

Furkan Aydınöz
Furkan Aydınöz 10 Eylül 2019

Fikir harika ingilizcenin öğretilemediği ülkemizde en azından yabancı insanlarla bir araya gelmek çok büyük faydalar sağlayabilir.

Emre Fidanlı
Emre Fidanlı 13 Eylül 2019

güzel fikir

YORUM YAP

GÖNDER
 • 10.000 FONLAMA İÇİN
 • 7
  0
  3
 • Destek zamanına kadar proje hakkındaki gelişmeleri takip edebilirsin
 • Geliştirme Aşamasında
 • TAKİP ET
 Diğer Projeleri İnceleyebilirsin

20
gün kaldı
Annemin icradaki evini kurtarmak Destek Ol

Annemin icradaki evini kurtarmak

Annemin kaldığı bir ev vardır, 16000 TL borç için evini elinden almak istiyorlar.

DESTEK 0 HEDEF 4.000
8
gün kaldı
FashionTarz | E-Ticaret Destek Ol

FashionTarz | E-Ticaret

Moda markaların en yeni adresi!

DESTEK 0 HEDEF 50.000
7
gün kaldı
Bana bir gelecek çizer misin? Destek Ol

Bana bir gelecek çizer misin?

Kitap hayattır, kitap yaşamdır, kitap umuttur, kitap yaşama bağlanma sebebidir.

DESTEK 110 HEDEF 5.000

Başlamaya hazır mısın?

Birkaç küçük adımla fikrini hayata geçirebilirsin