Sıradışı bir bilgi yarışması deneyimi

Oyunun temel mantığı bilgi yarışması olması. Ancak klasik bilgi yarışmalarından biraz farklı bir formattadır. Uygulamada üyeliği olan her kullanıcı otomatik olarak her gün düzenlenen yarışmaya katılma hakkına sahip.

Yarışma her gün akşam 21:00 da başlar ve ertesi gün akşam 20:00 de sona erer.

Kullanıcı istediği saatte yarışmaya katılabilir ve sadece boş zamanlarında yarışarak ilerleyebilir. Yarışma 5 aşamadan oluşmaktadır ve kullanıcı ilk aşamadan yarışa girer. İlk aşamada yarışmacı katılım sınırı yoktur. Yarışmacı odalar içerisinde gezinerek karşısına gelen sorulara yanıt verir.

Doğru cevap vermesi durumunda odada bulunan 4 adet kapıdan birini seçer ve diğer odaya geçer.Bu şekilde ikinci aşamaya geçilebilen 10 adet kapıdan birine ulaşmaya çalışır.Bu sırada haritadan konumunu kontrol eder ve üst aşamaya geçiş kapısına ulaşmak için yapması gereken tercihleri belirler. Yalnız üst aşamaya taşıyan kapıların da bir sınırı vardır. Maksimum sayıya ulaşan kapı kapanır ve artık kullanıcı diğer kapılardan üst aşamaya geçmek zorunda kalır.

Her kapanan kapıda kullanıcılara bildirim gönderilerek kalan kapı sayısı konusunda uyarılır. ilk aşamanın tüm kapıları kapandıktan sonra yarışmaya yeni kullanıcı katılamaz ve aynı süreç üçüncü,dördüncü ve son aşamaya geçişte de devam eder. Son aşamaya sadece 100 Kullanıcı geçebilir ve liderlik için düellolar başlar. Düellolar Saat 20:00 da başlar ve o an aktif olmayan kullanıcı elenir.Kullanıcılar ikili olarak eşleştirilir ve istedikleri kategorilerden 10 adet soru sorulur.

Daha fazla doğru cevap veren kullanıcı diğerini eler. Aynı adette doğru cevaplanması durumunda ikinci 10 soru sorulur. Eşitlik bozulana kadar soru süreci devam eder.25 Kişi kaldığında 5'er kişilik gruplara ayrılır ve 10 adet soru sorulur.En çok doğru cevap veren kullanıcılar Son 5 kişilik Final grubuna katılır.

Final grubuna Son 10 soru sorulur ve verilen doğru cevap sayısına göre sıralama belirlenir.Aynı adette doğru cevap veren kullanıcılar arasında eşitlik bozulana kadar soru süreci devam eder.Ve son 5 sıralamada yer alanlar günün ödülünü kazanırlar.

Fotoğraf Galerisi
Henüz proje için resim eklenmemiştir.

Video Galeri

  • Bu projeye ilk destek veren siz olun.

TAKIM


Mustafa Ünsal

YORUM YAP

GÖNDER
 Diğer Projeleri İnceleyebilirsin

72
gün kaldı
Yenilenebilir enerji ile çalışan 6 tekerli arazi aracı Destek Ol

Yenilenebilir enerji ile çalışan 6 tekerli arazi aracı

Genellikle tek kişinin kullandığı fosil yakıtlarla çalışacak araçlara marifetli bir alternatif

DESTEK 500 HEDEF 25.000
14
gün kaldı
Akülü Kurutucu Destek Ol

Akülü Kurutucu

Banyodan Çıkın: Her Yerde Saçınızı Kurutmak İçin Özgür Olun!

DESTEK 0 HEDEF 100.000
30
gün kaldı
Detbig.com - Sosyal Gençlik Platformu Destek Ol

Detbig.com - Sosyal Gençlik Platformu

Detbig, gençlerin sosyal içerik ürettiği, üniversite adaylarının bölüm tercihlerinde yol gösterici olduğu bir sosyal gençlik platformudur.

DESTEK 0 HEDEF 50.000

DEĞİŞİYORUZ..!

Yeni nesil platformumuz ile Girişimciler için geliyoruz....