Merhaba 15 yıllık öğretmenim ve araştırmayı seviyorum. Özellikle yapılmayan işlerle uğraşmak hobim. Evin balkonunu atölye olarak kullanıyorum.

Projeye ilk başlama amacım grafiten grafen üretmek ve boya ile elektirik üretmekti.

Grafit: karbon esaslı kömüre benzer bir maddedir.örnegin kurşun kalem içi bir grafittir. Grafen :grafit tanecikleri içerisindeki iletkenliği çok yüksek çelikten 300 kat daha saglam şuan keşfedilen en iyi iletkendir.

Grafen üretmek kimyasallardan bir tanesini bulamadıgım için %72 oranda saflık yakalayabildim. Grafen üretimi zorlu bir süreç gerektiriyor. Birçok madde ile defalarca denemeler yaptığım için sürekli tükenmesinden dolayı grafen yerine grafit kullanarak çalışmaya devam ettim. Grafit ile elektrik üretebilmek için güneş fotonlarını yakalayıp iletkenliğini kullanarak depolamak gerekiyor.

Bir katman bir parça halinde boyandığında düşük verim alındığını gördük ve 3*4 cm çapında hücreler halinde ürettik.

Üretilen karışım güneş fotonlarından %20 verim yakaladığını nemlendirmede alınan verimin %80 artış yakaladığını test ettik. Nemlendirme diyoruz çünkü su ile ıslattığımızda artı(+) ve eksi(-) kutuplar arası şase yaptıgını ve verim alamadımızı gördük. Yani karışım nemlendirilerek yüksek verim alınabilmektedir.

Videoda göreceğiniz üzere öğretmen maaşı ile amatörce yaptığımız çalışmada daha iyi iletken olan maddeler kullanamadığımız için düşük verim alıyoruz. Profesyonel bir çalışmada yüksek verim alacağımızı daha önceki denemelerimizde gördük.

Nem ile elektrik ürettiğimiz çalışmada karışım içerisinde kullandığımız maddeler öncelikle dogal maddelerdir, kimyasal kullanılmamıştır, Sağlığımıza zararı olan ürünler kullanılmamıştır. Nem karışım içerisindeki fotonları harekete geçirerek elektrik üretmektedir. Yani su içerisindeki hidrojeni kullanarak fotonların çarpışmasını sağlıyoruz.

İlk yaptımız üründen kesintisiz enerji alabiliyorum. Karışım içerisinden maddelerin fotonları çarpıştırma gücünün yıllar içinde zayıflaması muhtemel fakat süreyi testlerde anlayacağız.

Su içerisindeki hidrojenin kullanım süresini uzattığını düşünüyorum. Sonuç olarak çok az su buharı kullanarak sınırsız ve kesintisisz elektrik elde edebiliriz. Ülkemizin ve Dünyamızın buna çok ihtiyacı var. Üretim maliyetinin düşük olması, doğaya zarar vermemesi, geri dönüşüm oranının yüksek olması, fosil yakıtların pahalı ve doğaya  verdigi zarara karşı ,diğer yenilenebilir enerji modellerine göre kurulum maliyetinin düşük olmasından dolayı sizlerden projeme destek bekliyorum.

İlginize teşekkür ediyorum.

Fotoğraf Galerisi

Video Galeri

  • Bu projeye ilk destek veren siz olun.

TAKIM


Yasin Koyuncu

YORUM(1)

Mustafa Başdemir
Mustafa Başdemir 12 Şubat 2020

Hocam merhaba ben üniveriste ogrencisiyim daha önce grafit ve uranyum u-235 maddelerini araştırmıştım nükleer santrallerde de grafit vebu-235 elementi kullanılıyor sizin projede kullandığın grafit ile nükleer grafit arasındaki fark nedir ? Ayrıca bu projede grafit yerine uranyum-235 kullanılsa ne gibi bir sonuç alınır ?

YORUM YAP

GÖNDER
 Diğer Projeleri İnceleyebilirsin

73
gün kaldı
Göçmenlerin Uyum Sürecinde Karikatür Yoluyla İletişim Destek Ol

Göçmenlerin Uyum Sürecinde Karikatür Yoluyla İletişim

Türkiye’de göçmen karşıtlığı göz önüne alındığında; hem ev sahibi hem de göçmen topluluklarının birlikte yaşam kültürü kazanmalarına destek olmak ve uyum süreciyle ilgili çalışmalar yapmak hepimizin sorumluluğudur.

DESTEK 0 HEDEF 55.800
1
gün kaldı
Endonezya'da 1.000 Yoksul Kişi için İftar Yemeği Destek Ol

Endonezya'da 1.000 Yoksul Kişi için İftar Yemeği

Gıda kamyonu konsepti ile bu mubarek Ramazan ayında Endonezya'da 1,000 yoksul kişiye iftar yemeği dağıtım projesi.

DESTEK 1.819 HEDEF 21.000
12
gün kaldı
Pako Destek Ol

Pako

Pako yapay zeka ve derin öğrenme ile yaratılmış robotik bir köpektir. Derin öğrenme sayesinde düşünme ve eleştiri yetisi kazanmaya çalışır. Zamanla dünyayı ve insanları tanımaya başlar.

DESTEK 210 HEDEF 14.000

DEĞİŞİYORUZ..!

Yeni nesil platformumuz ile Girişimciler için geliyoruz....