DESTEK OL
  • 0 Toplandı

    HEDEF:50.000
  • 0 DESTEKÇİ
  • 7 GÜN KALDI
  • Hedefe ulaşmak için sen de destek olabilirsin.
  • Geliştirme Aşamasında
  • DESTEK OL
  • TAKİP ET

Merhaba 15 yıllık öğretmenim ve araştırmayı seviyorum. Özellikle yapılmayan işlerle uğraşmak hobim. Evin balkonunu atölye olarak kullanıyorum.

Projeye ilk başlama amacım grafiten grafen üretmek ve boya ile elektirik üretmekti.

Grafit: karbon esaslı kömüre benzer bir maddedir.örnegin kurşun kalem içi bir grafittir. Grafen :grafit tanecikleri içerisindeki iletkenliği çok yüksek çelikten 300 kat daha saglam şuan keşfedilen en iyi iletkendir.

Grafen üretmek kimyasallardan bir tanesini bulamadıgım için %72 oranda saflık yakalayabildim. Grafen üretimi zorlu bir süreç gerektiriyor. Birçok madde ile defalarca denemeler yaptığım için sürekli tükenmesinden dolayı grafen yerine grafit kullanarak çalışmaya devam ettim. Grafit ile elektrik üretebilmek için güneş fotonlarını yakalayıp iletkenliğini kullanarak depolamak gerekiyor.

Bir katman bir parça halinde boyandığında düşük verim alındığını gördük ve 3*4 cm çapında hücreler halinde ürettik.

Üretilen karışım güneş fotonlarından %20 verim yakaladığını nemlendirmede alınan verimin %80 artış yakaladığını test ettik. Nemlendirme diyoruz çünkü su ile ıslattığımızda artı(+) ve eksi(-) kutuplar arası şase yaptıgını ve verim alamadımızı gördük. Yani karışım nemlendirilerek yüksek verim alınabilmektedir.

Videoda göreceğiniz üzere öğretmen maaşı ile amatörce yaptığımız çalışmada daha iyi iletken olan maddeler kullanamadığımız için düşük verim alıyoruz. Profesyonel bir çalışmada yüksek verim alacağımızı daha önceki denemelerimizde gördük.

Nem ile elektrik ürettiğimiz çalışmada karışım içerisinde kullandığımız maddeler öncelikle dogal maddelerdir, kimyasal kullanılmamıştır, Sağlığımıza zararı olan ürünler kullanılmamıştır. Nem karışım içerisindeki fotonları harekete geçirerek elektrik üretmektedir. Yani su içerisindeki hidrojeni kullanarak fotonların çarpışmasını sağlıyoruz.

İlk yaptımız üründen kesintisiz enerji alabiliyorum. Karışım içerisinden maddelerin fotonları çarpıştırma gücünün yıllar içinde zayıflaması muhtemel fakat süreyi testlerde anlayacağız.

Su içerisindeki hidrojenin kullanım süresini uzattığını düşünüyorum. Sonuç olarak çok az su buharı kullanarak sınırsız ve kesintisisz elektrik elde edebiliriz. Ülkemizin ve Dünyamızın buna çok ihtiyacı var. Üretim maliyetinin düşük olması, doğaya zarar vermemesi, geri dönüşüm oranının yüksek olması, fosil yakıtların pahalı ve doğaya  verdigi zarara karşı ,diğer yenilenebilir enerji modellerine göre kurulum maliyetinin düşük olmasından dolayı sizlerden projeme destek bekliyorum.

İlginize teşekkür ediyorum.

Fotoğraf Galerisi

Video Galeri

  • Bu projeye ilk destek veren siz olun.

TAKIM


Yasin Koyuncu

YORUM YAP

GÖNDER
 Diğer Projeleri İnceleyebilirsin

64
gün kaldı
D8 Fighting Poverty Project - D8 Yoksullukla Mücadele Projesi Destek Ol

D8 Fighting Poverty Project - D8 Yoksullukla Mücadele Projesi

Together with UNDP, IsDB and many partners and fonbulucu are building a Crowdfunding Platforms that will work from a single center for the Fighting Poverty Project in D8 Countries, Iran, Pakistan, Bangladesh, Malaysia, Indonesia, Egypt, Nigeria and Turkey

DESTEK 1.200.000 HEDEF 2.600.000
49
gün kaldı
YAKINDA ÇIKACAK OLAN ONLİNE BATTLE ROYALE TARZI HAYATTA KALMA OYUNU FLAYER Destek Ol

YAKINDA ÇIKACAK OLAN ONLİNE BATTLE ROYALE TARZI HAYATTA KALMA OYUNU FLAYER

Neden Türk yapımı bir oyun pubg gibi popüler olmasın...

DESTEK 0 HEDEF 10.000
35
gün kaldı
Bitlisli Gencin imalat projesi Destek Ol

Bitlisli Gencin imalat projesi

Benim projem yaşadığım yerde hiç denenmemiş bir proje

DESTEK 0 HEDEF 10.000

Başlamaya hazır mısın?

Birkaç küçük adımla fikrini hayata geçirebilirsin