• 50.000 FONLAMA İÇİN
 • 8
  0
  0
 • Destek zamanına kadar proje hakkındaki gelişmeleri takip edebilirsin
 • Geliştirme Aşamasında
 • TAKİP ET

Merhaba 15 yıllık öğretmenim ve araştırmayı seviyorum. Özellikle yapılmayan işlerle uğraşmak hobim. Evin balkonunu atölye olarak kullanıyorum.

Projeye ilk başlama amacım grafiten grafen üretmek ve boya ile elektirik üretmekti.

Grafit: karbon esaslı kömüre benzer bir maddedir.örnegin kurşun kalem içi bir grafittir. Grafen :grafit tanecikleri içerisindeki iletkenliği çok yüksek çelikten 300 kat daha saglam şuan keşfedilen en iyi iletkendir.

Grafen üretmek kimyasallardan bir tanesini bulamadıgım için %72 oranda saflık yakalayabildim. Grafen üretimi zorlu bir süreç gerektiriyor. Birçok madde ile defalarca denemeler yaptığım için sürekli tükenmesinden dolayı grafen yerine grafit kullanarak çalışmaya devam ettim. Grafit ile elektrik üretebilmek için güneş fotonlarını yakalayıp iletkenliğini kullanarak depolamak gerekiyor.

Bir katman bir parça halinde boyandığında düşük verim alındığını gördük ve 3*4 cm çapında hücreler halinde ürettik.

Üretilen karışım güneş fotonlarından %20 verim yakaladığını nemlendirmede alınan verimin %80 artış yakaladığını test ettik. Nemlendirme diyoruz çünkü su ile ıslattığımızda artı(+) ve eksi(-) kutuplar arası şase yaptıgını ve verim alamadımızı gördük. Yani karışım nemlendirilerek yüksek verim alınabilmektedir.

Videoda göreceğiniz üzere öğretmen maaşı ile amatörce yaptığımız çalışmada daha iyi iletken olan maddeler kullanamadığımız için düşük verim alıyoruz. Profesyonel bir çalışmada yüksek verim alacağımızı daha önceki denemelerimizde gördük.

Nem ile elektrik ürettiğimiz çalışmada karışım içerisinde kullandığımız maddeler öncelikle dogal maddelerdir, kimyasal kullanılmamıştır, Sağlığımıza zararı olan ürünler kullanılmamıştır. Nem karışım içerisindeki fotonları harekete geçirerek elektrik üretmektedir. Yani su içerisindeki hidrojeni kullanarak fotonların çarpışmasını sağlıyoruz.

İlk yaptımız üründen kesintisiz enerji alabiliyorum. Karışım içerisinden maddelerin fotonları çarpıştırma gücünün yıllar içinde zayıflaması muhtemel fakat süreyi testlerde anlayacağız.

Su içerisindeki hidrojenin kullanım süresini uzattığını düşünüyorum. Sonuç olarak çok az su buharı kullanarak sınırsız ve kesintisisz elektrik elde edebiliriz. Ülkemizin ve Dünyamızın buna çok ihtiyacı var. Üretim maliyetinin düşük olması, doğaya zarar vermemesi, geri dönüşüm oranının yüksek olması, fosil yakıtların pahalı ve doğaya  verdigi zarara karşı ,diğer yenilenebilir enerji modellerine göre kurulum maliyetinin düşük olmasından dolayı sizlerden projeme destek bekliyorum.

İlginize teşekkür ediyorum.

Fotoğraf Galerisi

Video Galeri


TAKIM


Yasin Koyuncu


YORUM YAP

GÖNDER
 • 50.000 FONLAMA İÇİN
 • 8
  0
  0
 • Destek zamanına kadar proje hakkındaki gelişmeleri takip edebilirsin
 • Geliştirme Aşamasında
 • TAKİP ET
 Diğer Projeleri İnceleyebilirsin

20
gün kaldı
Annemin icradaki evini kurtarmak Destek Ol

Annemin icradaki evini kurtarmak

Annemin kaldığı bir ev vardır, 16000 TL borç için evini elinden almak istiyorlar.

DESTEK 0 HEDEF 4.000
5
gün kaldı
Ozan Çoban'la Müzikli Söyleşiler (Eğitim Odaklı Kültür Sanat Projesi) Destek Ol

Ozan Çoban'la Müzikli Söyleşiler (Eğitim Odaklı Kültür Sanat Projesi)

Klasik müzik ve Türk bestekarlarımızı, çocuklarımızla buluşturuyoruz. 2015'ten bugüne 27 ilde 33.274 çocuğumuza ulaşarak nitelikli müzikle tanıştırdık. Desteğinizle çok daha fazla çocuğumuza ulaşma imkanı yaratmış olacağız.

DESTEK 250 HEDEF 15.000
56
gün kaldı
BEKTEK (Basınçtan Enerji Kazanım Teknolojisi) Destek Ol

BEKTEK (Basınçtan Enerji Kazanım Teknolojisi)

Şehirde bulunan insan,otomobil, tren gibi unsurların hareket halindeyken bulunduğu zemine ağırlığı dolayısıyla uyguladığı basıncın yeşil enerji olarak geri kazanılmasını sağlıyoruz.

DESTEK 6.450 HEDEF 24.000

Başlamaya hazır mısın?

Birkaç küçük adımla fikrini hayata geçirebilirsin