DESTEK OL
Çalışmalarımı geliştirmek için üniversite de taşınabilir bir bilgisayar ihtiyacım var.
 • 300 Toplandı

  HEDEF:6.000
 • 3 DESTEKÇİ
 • 67 GÜN KALDI
 • Hedefe ulaşmak için sen de destek olabilirsin.
 • Satış Aşamasında
 • DESTEK OL
 • TAKİP ET

Projenin Kısa Bir Özeti

 Merhaba, Ben Berkay. Kendim şuan lise son sınıf öğrencisiyim. Alanımı Bilgisayar Mühendisliği olarak seçtim. Geçen sene başlayan kariyerim ile birçok yarışma,fuar,proje ye katılarak okulumuzu temsil ettik.Ayrıca kendim okul dışı faaliyetlerde de uğraştım. Bİrçok sertifika kazandım ve kurs bitirdim. 
Önümüzdeki sene üniversiteye geçeceğim için bir bilgisayara ihtiyacım var.

Burda kısaca bahsettim. Benim kariyerimi detaylı olarak incelemek isteyenler için Linkedin Hesabım : https://www.linkedin.com/in/berkay-gebes/

Peki neden ihtiyacın var?
Ailem önümüzdeki sene çok harcama yapıcak gibi gözüküyor. Ben üniversiteye geçiyorum,kardeşim liseye geçiyor , küçük kardeşim ise anaokuluna başlıyor. Bu kadar harcama varken bende aileme çok yük olmayayım diye laptopumu kendim alma kararı aldım. Kolay iş aradım ama bulamadım. Çünkü bir yandan YKS'ye hazırlanıyorum. Bir bağış kampanyası açmaya karar verdim. Tabi bir laptop üniversitede çok işe yarar. Üniversitede çok girişimim ve hayata geçirilecek hayallerim olduğundan bu laptop bir araç benim için. Bu araç'ı bana sağlarsanız çok memnun olurum :)

İhtiyacın olan finansman ve sunduğun ödüller neler?

 İhtiyacım olan miktar 6000 TL. Bu paranın yanında biriktirdiğim bir miktar para daha var. Bunları birleştirip Laptop + Laptop Ekipmanları(Mouse,Taşınabilir Hard Disk vb) + Giyim'e dönüştürmeyi düşünüyorum. 

Size sunduğum bir ödül maalesef yok ama verdiğiniz destekler sayesinde gelişen bir öğrencinin başarılarını linkedin hesabımdan beni takip edeyerek izleyebilirsiniz.

Yaptığın iş neden farklı? Neyi değiştirmek istiyorsun?

 Yaptığım iş size farklı gözükmeyebilir.Hatta sıradan bir bağış kampanyası gibi görünüyor değil mi? Ama öyle değil. Çünkü kendini sürekli geliştiren ve bilim yapan bir türk gencine destek veriyorsunuz. Kendime ait birçok proje fikri var ve bunlar somut projeler. Şuanda üniversite sınavına hazırlandığım için kendimi sınava verdim. Üniversiteye geçince projelerimi hayata geçirmeyi planlıyorum. Bu projeler Türkiyede hayata geçerse ve Türkiye de bu projeler destek verirse ekonomimizin baya şahlanacağına inanıyorum. Buda benim hayalim :)

Hayal nedir,Hayal'i Kimler Kurar,Hayalin Gerçeğe Döner mi?

Hayal,amacın kafadaki tasarlanmasıdır. Hayal, yaratıcılığın eseridir. Hayali yaratıcılar,üretenler kurar. Peki hayaller iyi midir? Dünyadaki her somut şey önceden bir hayaldi. Örneğin araba. Önceden hayal derlerdi ama şuan herkesin kullanabildiği birşey. Benim hayalim de dünyayı değiştirmek. Birçok Optik,Mekanik,Atom Fiziği,Organik Kimya,Nükleer Fizik hakkında projelerim var. İsterseniz onlardan biraz bahsedeyim.  Mıknatısların Etkileşimi,Uyuşturucu bağımlıları için sağlıklı uyuşturucu(Mutluluk hormonu seratonin üretimi), Yıldırım Enerjisini Elektrik Enerjisine Çevirmek,Dışarda Protein Üretmek,Deniz anasındaki rejenerasyon genini insana aktarmak,Atomların birbiri ile iletişimi, Işığın birçok doğrusal aynalardan yansımasını kullanarak enerji üretmek. Bunlar birkaçı.  Hayal gerçeğe döner mi? Hiçbir zaman imkansız denen birşey yoktur. Şuan bulunan bütün teknolojiler imkansızdı ama üretildi. İmkansız olan tek şey imkanın olmaması yani İMKANSIZLIK. 

Biz kime destek veriyoruz?

Benim hayallerime,kariyerime ve hayatıma. Ağırşeyleri taşımak için bir araç kullanıyorsanız bende ağır birşeyler yapmak istiyorum ve bu araça ihtiyacım var. Bana bu aracı sağlar mısınız?

Başka nasıl sana destek olunabilir?

Bağış yapmak isteyen ama projemi göremeyen insanları bu projeden haberdar ederek bana yardımcı olabilirsiniz :)

Fotoğraf Galerisi

Video Galeri

 • Hakan Yıldız
  1 hafta önce
  100
  Destek
  100
 • fonbulucu Platforms
  1 hafta önce
  100
  Destek
  100
 • Berkay Gebeş
  3 hafta önce
  100
  Destek
  100


TAKIM


Berkay Gebeş

YORUM YAP

GÖNDER
 • 300 Toplandı
  HEDEF:6.000
 • 3 DESTEKÇİ
 • 67 GÜN KALDI
 • Hedefe ulaşmak için sen de destek olabilirsin.
 • Satış Aşamasında
 • DESTEK OL
 • TAKİP ET

Projenin Ödülleri

 Diğer Projeleri İnceleyebilirsin

86
gün kaldı
Görmesem de Dokunurum Destek Ol

Görmesem de Dokunurum

Görme engelli bireylerin hayatını kolaylaştırmaya yönelik bir proje.

DESTEK 0 HEDEF 20.000
27
gün kaldı
D8 Fighting Poverty Project - D8 Yoksullukla Mücadele Projesi Destek Ol

D8 Fighting Poverty Project - D8 Yoksullukla Mücadele Projesi

Together with UNDP, IsDB and many partners and fonbulucu are building a Crowdfunding Platforms that will work from a single center for the Fighting Poverty Project in D8 Countries, Iran, Pakistan, Bangladesh, Malaysia, Indonesia, Egypt, Nigeria and Turkey

DESTEK 1.200.000 HEDEF 2.600.000
47
gün kaldı
KADIN İŞTE Destek Ol

KADIN İŞTE

İş bulmakta zorlanan kadınların, sürdürülebilir ekonomiye daha etkin bir şekilde katılımının sağlanması amacıyla meslek edindirme kursları ile işsiz kadınların katılımıyla istihdam garantili mesleki eğitimler planlanmıştır.

DESTEK 0 HEDEF 35.000

Başlamaya hazır mısın?

Birkaç küçük adımla fikrini hayata geçirebilirsin