Evcil hayvan sahiplerinin birçoğunun çalışıyor olmasından dolayı, periyodik bakım, muayene, aşı v.b. durumlarını istemeden de olsa aksatabilmektedir. Hafta sonu için veteriner kliniklerinden randevu alma çabaları bazen sonuçsuz kalmakta ve haftaiçi alınan randevulara ayak uyduramamaktadır. Bu sebeple geçen ve ötelenen tarihler evcil hayvanların gerek sağlıklarının ve gerekse bakımlarının aksatılmasına sebep olmaktadır. Pet sahiplerinin zaman ayıramadığı, randevu alıp ayak uyduramadığı ve ötelenmekle bitmeyen bu süreçlerde yardımına gerek web üzerinden ve gerekse mobil uygulama üzerinden VETMOBIL destek olacaktır.

VETMOBIL NEDİR?

İş yoğunluğundan zaman bulamayan pet sahiplerinin sürekli iletişimde olduğu yada VETMOBIL üzerinden lokasyonuna en yakın veterinerlerle eşleştirilerek ve  veteriner klinikleri ile randevulaşarak veteriner kliniklerinin araç ile alım ve teslim hizmetlerinde cerrahi operasyonlar hariç aşı, bakım, muayene, tüy bakımı v.b talepler karşılığında veteriner kliniklerinin özel araçlarıyla belirlenen konumdan pet alınarak kliniğe getirilip, tekrar pet sahibine teslim edilmesi amaçlanmaktadır. VETMOBIL' de ayrıca pet sahibinin belirlediği konumda veteriner tarafından pet' in bakımlarını, aşılarını v.b. süreçlerinde destek olmayı hedeflemenin yanında, VETMOBIL' e para kazanmak isteyen üye olacak uygun kişilerin "üniversite öğrencileri  öncelikli" petlerin günlük olarak dolaştırılması hizmeti de amaçlanmaktadır. Tatile çıkacak olan fakat ve pet' ini bırakacak yeri olmayan pet sahiplerininde pet otelleri ile aralarında köprü kurmayı hedeflemektedir. VETMOBIL' in amaçlanan e-ticaret özelliği ile pet ile ilgili mama, vitamin, oyuncak, tasma, kaplar v.b tüm ürünlerin en uygun fiyatla satışı gerçekleştirilmesi hedeflenmektedir. Veteriner klinikleriyle yapmakta olduğum görüşmelerde hizmet ağının ve hizmet operasyonunda dikkat edilmesi gereken hususların neler olması gerektiği ile alakalı görüşmelerim devam etmektedir. 

VETMOBIL' İN ÇALIŞMA PRENSİBİ

VETMOBIL web yada uygulama üzerinden pet sahibi ile veteriner arasındaki iletişimi kurmaktadır. Talep edilen hizmetin seçenekleri işaretlenerek, alınmak istenen hizmetin modeli ve aşamaları seçilmektedir. Seçilen aşamalar sonrasında uygun randevu tarih ve saatleri veteriner klinik tarafından pet sahibine geri bildirim olarak, pet sahibinin profiline göndererek seçenekler sunulacaktır. Uygulamaya üye olan veteriner klinikleri, pet sahiplerine öncelikli olarak sunulacak, üye olmayan veteriner klinikleri geri planda öncelikli veteriner klinikleri pet sahipleri tarafından elendikten sonra sunulacaktır. Aracı ile pet' i evinden teslim alıp teslim edebilecek yada anlık talep edilen mamanın lojistiğini aracı ile yapabilecek petshop ve klinikler yine öncelikli olacaktır. Pet dolaştırma hizmeti verebilecek uygun üyeler ise belli evraklar üzerinden araştırma sonrası uygun bulunduklarında, VETMOBIL üzerinden ayrıca para kazanabilmeleri hedeflenmektedir. Diğer verilmesi hedeflenen hizmetlerde aynı prensiple çalışması amaçlanmaktadır.

VETMOBIL GÜVEN VE GELİŞTİRME

VETMOBIL' in paydaşlarına "veteriner kliniklerine", pet sahiplerinin paydaşlarına ve VETMOBIL' e güvenebilmesi için, araçla pet alımlarında ve veteriner kliniklerinde araç ile alınan petlerin durumundan sahiplerinin anlık haberdar olabilmeleri için, "araçiçi, pet otelleri ve veteriner klinikleri" IP kamera ile geçici verilecek parolalarla güvende olduklarını  gösterebilmek adına hizmet vermeyi amaçlamaktadır.

BÜTÇE

Yapmış olduğum görüşmeler ve araştırmalarım sonrasında ilgili maliyetleri sizlerle paylaşmaktan çekinmediğimi ifade etmek isterim.

Hayata geçirmeyi planladığım IOS ve OIS tabanlı VETMOBIL uygulumasını maliyeti ortalama 30.000 TL. VETMOBIL uygulaması ile destekli web uyguluması, veterinerlerin, petlerin, pet otellerinin v.b hizmet sağlayıcılarının VETMOBIL uygulaması ile senkronize çalışacak hizmet sağlayıcılarının bilgisayar uygulaması  45.000 TL. Veteriner kliniklerine ve pet sahiplerinin uygulamanın bilinirliliği için yapacağım reklam strateji çalışmaları için ise 15.000 TL. Reklam bütçesi net gerçekleşecek rakam olmamakla birlikte, altında gerçekleştirmeyi hedeflediğimi ayrıca belirtmek isterim.

DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM

Fotoğraf Galerisi
Henüz proje için resim eklenmemiştir.

Video Galeri

  • Bu projeye ilk destek veren siz olun.

TAKIM


Ergün Altunkaynak

YORUM YAP

GÖNDER
 Diğer Projeleri İnceleyebilirsin

47
gün kaldı
Bir tas, bir kap, bir yuva. Destek Ol

Bir tas, bir kap, bir yuva.

doğru planlama kitlesel başarı

DESTEK 0 HEDEF 20.000
55
gün kaldı
PastaPİP Destek Ol

PastaPİP

Plastik pioet yerine makarnadan doğal ve sıfır atık pipet. Aynı zamanda sokak hayvanları icin mama...

DESTEK 0 HEDEF 250.000

DEĞİŞİYORUZ..!

Yeni nesil platformumuz ile Girişimciler için geliyoruz....